Zararlı Rehberi

Deri Böceği

Deri Böceği

Deri böceği adından da anlaşılacağı gibi insan ve hayvan derisi üzerinde yaşayan ve deri döküntüleri ile beslenen böcek türüdür. Deri böcekleri insan ve hayvan derisinin içine girip uyuz hastalığına neden olabilir.
Deri böceği fiziksel olarak pamuksu bir görünüme sahiptir, bedeni çok sık tüylerle kaplı olan deri böceği sarımsı, siyah, kahverengi ve benekli renktedirler. Deri böceği yaklaşık 2-3 mm boylarındadır. Bu böceklerin ömrü yaklaşık olarak 1 yıldır ve bu süre içerisinde 5-6 yumurta bırakabilirler.
Deri böcekleri evlerimizde özellikle elbise, ayakkabı veya eşya dolaplarında, konfeksiyon ve deri fabrikalarında ağırlıklı olarak gözükürler. Ağız yapısı çok güçlü olan deri böcekleri deriyi hatta yumuşak madenleri (altın,gümüş) bile delebilir.
Deri böcekleri dayanıklı ve zor ölen haşerelerdir, ömürleri uzun olduğu için bu süre zarfında hızlıca çoğalabilen böcekleridir. Deri böcekleri eşyalarımıza ve bizlere zarar vermemesi için bu böcek ile mücadele etmek gerekmektedir.

Rıdvan Şimşek

Merhaba, ben Rıdvan ŞİMŞEK, A1 ilaçlamanın kurucusu ve marka sahibiyim. Ev ve iş yerleri için böcek kontrolü konusunda uzmanım. Böcek ve kemirgenler için merak edilenleri web sitemde sizler için yazıyorum. Bilgi ve teknolojiyi birleştirerek, güvenli yaşam alanları sağlamak için ekibim ile çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA