Pire İlaçlama

Bu yazı, pire sorunuyla mücadele eden siz değerli okuyucularımız için Rıdvan Şimşek tarafından kaleme alınmıştır. Yazar hakkında daha fazla bilgiyi sayfanın sonunda bulabilirsiniz.

Pire Sorununun Anatomisi: Nereden Geliyorlar?

Eğer bu sayfadaysanız, muhtemelen bir pire problemi yaşıyor ve çözüm arıyorsunuz. Pireler genellikle evcil hayvanlarınızın dışarıdaki diğer hayvanlarla teması sonucu evinize gelir. Özellikle bahçe katı evlerde, pencereye gelen kediler evcil hayvanınıza pire bulaştırabilir.

İkinci seçenek ise sizde eve pire taşımış olabilirsiniz. İş yeri, otopark veya bina çevresinden farkında olmadan pireleri eve taşıyabilirsiniz.

PIRE

Pirelerin Gizli Yaşamı: Evdeki Davranışları

Pireler, evimize geldiklerinde genellikle insanları kalıcı bir konak olarak tercih etmezler. Eğer evinizde evcil hayvanlar varsa, bu canlılar pireler için ideal konakçılar haline gelir. Bu nedenle, evcil hayvanınızda pire bulguları gözlemlediğinizde, hemen harekete geçmek önemlidir. Önlem alınmaz ise pireler 1-2 hafta da evinizi istila ederler.

Evcil Hayvanınızı Kontrol Edin : Pirelere Karşı Önlemler

Pire kontrolü basittir, evcil hayvanınızın tüylerinin altına bakın ve davranışlarını takip edin. Evcil hayvanlarınızın vücutlarını düzenli olarak kontrol ederek, pire varlığını erken tespit edebilirsiniz. Ayrıca, onlara ait olan eşyalar ve oyun alanlarını da pire kontrolü için düzenli olarak gözden geçirmelisiniz.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Pire ilaçlaması, evin tüm zemini deri dışı yüzeyler (koltuklar, yataklar, halılar vb.) üzerinde yapılır ve genellikle kokulu ilaçlar kullanılarak spreyleme yöntemi ile yapılır. Tüm zemin ve koltuklar sıvı ilaçlı olacağı için evde durmanız mümkün değildir.

Evde pire ilaçlaması, zemin ve halıların özenle ilaçlanmasını içerir. İlaçlama süreci, ortalama 30-40 dakika sürer ve evin 2 saat kapalı kalıp, sonrasında 2 saat havalandırılması gerekir. İlaçlama esnasında ve havalandırma sürecinde evcil hayvanlarınızın ve ailenizin ev dışında olması sağlık açısından önemlidir.

Pire İlaçlama Sonrası: Yapılması Gerekenler

 1. Belirtilen Kapatma ve Havalandırma Sürelerine Uyulmalıdır:
  • İlaçlama sonrası, evinizin 2 saat kapalı kalmasını sağlayın.
  • Daha sonra 2 saat boyunca evi iyice havalandırın.
 2. Elektrik Süpürgesi İle İlgili Önlemler:
  • Elektrik süpürgeniz torbalı ise, kullanımdan sonra torbayı atın.
  • Eğer hazneli bir model ise, kullanım sonrası hazneyi iyice yıkayın.
 3. Günlük Kıyafetlerin Temizliği:
  • İlaçlama sonrasında sık kullanılan günlük kıyafetleri yıkayın.
 4. Kirli Çamaşır Sepetinin Temizlenmesi:
  • Kirli sepetini, içindeki çamaşırlarla birlikte yıkayın.
 5. Evcil Hayvan Bakımı:
  • Eğer evde kedi bulunuyorsa, kedi kumunu tamamen değiştirin.
 6. Halıların Bakımı:
  • Tüm halıları önlü arkalı olarak yavaşça süpürün. ( Yumurtaları toplayın)

soru cevap

İlaçlama fiyatları ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Evi İlaçlatmak Kediye Zarar Verir mi? Öğrenmek için tıklayınız.

Ev İlaçlamasının Önemi: Neden Bu Kadar Kritik?

Evcil hayvanınızın ilaçlanması, pire sorununun çözümünde önemli bir adım olsa da yeterli olmayabilir. Evinizin de ilaçlanması, pirelerin tamamen ortadan kaldırılmasını garanti altına alır.

İlaçlama Sonrası: İkinci Bir Uygulama Gerekli mi?

Evcil hayvanınızdaki pire sorunu çözüldükten sonra eve dönüşü, ilaçlama sürecinin başarısını belirler. Parke türüne göre, ikinci bir ilaçlama gerekli olmayabilir. Markamız, ilaçlama sonrasında ikinci bir uygulamanın gerekli olup olmadığını net bir şekilde size bildirir.

Markamızın Garantisi: Pire Sorununa Son

Markamızın tecrübesiyle pire sorunları garantili çözülür; çocuk ve evcil hayvan dostu, alerji yapmayan ilaçlar kullanıyoruz.

İDDAALIYIZ : Övgü dolu 5 yıldızlı müşterilerimizden gelen yorumlarımızı görmeden karar vermeyin. Yorumları görmek için tıklayın.

Son Söz: Rıdvan Şimşek

Bu yazının sonuna geldik. Pire sorunuyla mücadelede başarılı olmanız için gerekli bilgileri sizinle paylaştım. Tabi ki merak edilen başka sorular veya evlere özel durumlar olabilir. Unutmayın, pire ilaçlaması sadece evcil hayvanlarınız için değil, aynı zamanda sizin ve ailenizin sağlığı için de önemlidir. Herhangi bir sorunuz olursa, sayfanın sonunda soru sorup yazımı geliştirmeye yardımcı olabilirsiniz.

Pire İnsan Vücudundan Nasıl Temizlenir? Pire İnsan Saçına Girer Mi? Pire Gözle Görülür Mü? Pire Soğukta Yaşar Mı? Kışın Pire Olur Mu? Sirke Pireyi Yok Eder Mi? Evde Pire Olup Olmadığını Nasıl Anlarız? Kedi Piresi Kediye Zarar Verir mi? Pire Ne Kadar Yumurtlar? Bir Pire Ne Kadar Zıplar? Pire Evde Ne Kadar Yaşar? Pire Isırır mı? Pire Işığa Gelir mi? Pire Ne Renk Olur? Pire Üremesi Nasıl Olur?
 • İstanbul'da hangi ilçelere hizmet veriyorsunuz?

  Firmamız İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

 • Pire ilaçlama ne kadar sürüyor?

  100 m2 kadar olan evlerde pire ilaçlama ortalama 30 – 40 dakika sümektedir.

 • Böcek ilaçlama hizmetinizin garantisi var mı?

  Evet, böcek ilaçlama hizmetimiz belirli bir garanti süresi içerir. Bu garanti, hizmetimizin etkinliğini ve müşteri memnuniyetini teminat altına almayı amaçlar. Garanti süremiz, ilaçlama işleminin tamamlanmasından itibaren genellikle 3-6 ay arasında.

 • Pire ilaçlaması yapmadan önce hangi hazırlıkları yapmalıyım?

  Evet, yerdeki oyuncaklar kaldırılmalı, açıkta gıda kalmamalı, halılar süpürülmelidir.

 • Pire İlaçlama nasıl yapılıyor?

  Tüm zemin, yatak ve koltuklar, halılar (önlü-arkalı) ve pire tutabilecek tüylü eşyalar ilaçlanmaktadır.

 • Pire uçar mı?

  Pirelerin uçma özellikleri yoktur. Fakat atletik şekilde zıpladıkları için uçtuklarını düşünebilirsiniz. Pireler uçamazlar.

 • İnsanda pire yaşar mı?

  Pireler insanda yaşamazlar ve konaklama yapmazlar. İnsanları ısırmak için gelirler. Sıklıkla ayak bilekleri ve civarlarından ısırırlar.

 • Halıda pire olur mu?

  Pireler, halı ve koltuk gibi yumuşak yüzeylerde yaşayabilir ve saklanabilirler. Bu tür yerler, pireler için ideal saklanma alanlarıdır, çünkü halı ve koltukların dokusu, üzerlerine basıldığında bile pireleri ezilmekten koruyabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA