Akrep

Akrep Evde Nereye Yuva Yapar?

Akrep Evde Nereye Yuva Yapar: Akrep evde suya yakın bölgelerde banyo ve mutfakta daha sık görülür. Su kaçağı arızanız varsa onarmalısınız. Akrep evde duşa kabin altı, kırık fayans içi, kapı pervaz boşlukları, parke süpürgelik boşlukları vb. saklanıp av bekleyebileceği yerlerde yuva yaparlar.

Akrep Eve Nerden Nasıl Gelir?

Akrep böceği evlere gelmesindeki ilk amacı besin bulmak ve yağmurlu havalarda kendini güvende hissedeceği alanlar bulmak için evlerimize gelirler. Akrep böceği özellikle bodrum ve çatı katlarını kullanarak evlerimize gelir ve kendisini güvende hissedeceği kuytu ve sakin bir yer aramaya başlar.

Bir Evde Akrep Neden Olur?

Evde karşınıza akrep çıkmasının 3 sebebi vardır. Akrepler avlanmak, su ihtiyacı ve çift bulma nedeniyle sizlere gözükürler. Akrep evinize binadan kaynaklıda giriş yapmış olabilir. Özellikle yağmurlu havalarda yuvalarını su bastığı için kendilerine yeni güvenli yuva bölgesi ararlar.

Akrep Isırması Nasıl Olur?

Akrep böceği bilindiği gibi zehri etkili zararlı bir böcektir. Akreplerin kuyruğunda bulunan iğneyi canlının vücuduna batırarak  o canlıyı sokmuş olur. Esnek yapıdaki kuyruğu sayesinde karşındaki canlıyı kolayca sokma yeteneğine sahip olan akrepler sokma sonucunda vücutta aşırı derecede ateşlenme, ağrı, titreme ve ürperme görülür. Akreplere karşı alerjisi olan kişilerde ile felç bilinç kaybı hatta ölümle bile sonuçlanabilir.

Rıdvan Şimşek

Merhaba, ben Rıdvan ŞİMŞEK, A1 ilaçlamanın kurucusu ve marka sahibiyim. Ev ve iş yerleri için böcek kontrolü konusunda uzmanım. Böcek ve kemirgenler için merak edilenleri web sitemde sizler için yazıyorum. Bilgi ve teknolojiyi birleştirerek, güvenli yaşam alanları sağlamak için ekibim ile çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA