Bilgi BankasıGenel Bilgiler

Evi İlaçlatmak Kediye Zarar Verir mi?

Evi ilaçlatmak ilaçlama esnasında kediye zarar verebilir. Kokulu ev ilaçlamalarında kedi, köpek ve diğer canlılar evden çıkarılmalıdır. Kokusuz ilaçlamalarda ise aslen bir tehlike söz konusu değildir.

Kedi, köpek, kuşlar ve sucul hayvanlar kimyasala karşı insana göre daha hassastırlar. Evcil hayvanınızın kimyasallara karşı bilinmeyen alerjisi veya hassasiyeti olabilir.

Tedbir amaçlı ve olası kimyasal sıçramasından dolayı kedinin ve diğer evcillerin çıkarılmasını önermekteyiz. İlaçlama sonrası ruhsatlı firma tarafından belirtilen kapatma süresi ve temizlik şartlarını yerine getirdikten sonra kedinizi evinize getirebilirsiniz.

Kedim Eve Ne Zaman Girebilir?

İlaçlama Sonrası Evcil Hayvanların Eve Dönüşü

  • Kokusuz ilaçlamalarda, evcil hayvanınızı yaklaşık 2 saat sonra eve geri getirebilirsiniz.
  • Kokulu ilaçlamalarda ise, havalandırma işleminden sonra 4 ila 6 saat beklemek gerekebilir.

Evcil Hayvanların Güvenliği

  • İlaçlama sonrası, kedinizin su ve yem kabının yerden yüksek bir noktaya konulması önerilir. Bu, ilaçların etkileşiminden kaynaklanabilecek riskleri azaltır.
  • Jel uygulamalarında, kedinize zarar verme olasılığı çok düşüktür.

Markanın Deneyimi ve Güvenilirliği

  • Markamız, uzun yıllar boyunca yüzlerce evcil hayvan barındıran evleri güvenle ilaçlamış ve bu alanda takdir toplamıştır.

Eğer evinizi pire için ilaçlatmak istiyorsanız pire ilaçlama sayfamıza göz atabilirsiniz.

Rıdvan Şimşek

Merhaba, ben Rıdvan ŞİMŞEK, A1 ilaçlamanın kurucusu ve marka sahibiyim. Ev ve iş yerleri için böcek kontrolü konusunda uzmanım. Böcek ve kemirgenler için merak edilenleri web sitemde sizler için yazıyorum. Bilgi ve teknolojiyi birleştirerek, güvenli yaşam alanları sağlamak için ekibim ile çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA